درمان دندان درد با میخک

همه ما در روزهای ابتدایی دندان درد به دنبال روش های خانگی و سریع برای از بین بردن این مشکل می گردیم و بسیاری از افراد هنوز نمی دانند که میخک و داروی دنتول می توانند در مدت 1 – 2 دقیقه درد را تا حد زیادی کمتر کنند یا به طور کامل از بین ببرند.ما در این مقاله می خواهیم روش درمان دندان با میخک را بررسی کنیم و ببینیم که اصلا این کار چه عوارضی می تواند برای بدن داشته باشد؟ پس تا آخر همراهمان باشید!

میخک کاربردهای فراوانی در تغذیه و درمان دارد و دیده می شود که نوشابه و نوشیدنی های سنتی از این ماده به عنوان طعم دهنده یا تند کننده استفاده می کنند.از طرفی دیگر افرادی که در طب سنتی فعالیت دارند از میخک به عنوان روشی برای درمان انواع عارضه ها کمک می گیرند که نشان دهنده قدرتش است.

معرفی گیاه میخک

این گیاه بیشتر در کشورهای آسیایی و هند کاربرد دارد و اغلب افراد برای تهیه دمنوش یا حتی غذاهای مختلف از آن استفاده می کنند که ممکن است با مذاق برخی سازگار نباشد.چرا که بسیار تند و تیز بوده و مزه غذا را به طور کامل تغییر خواهد داد.به هر حال این گیاه 10 سانتی متر آنقدر خواص دارد که در زمینه درمان انواع بیماری های مرتبط با سر,جوارح داخلی و دندان کاربرد دارد و می توان از شیره آن هم به عنوان تسکین دهنده درد عصب استفاده کرد.

این گیاه چطور باعث کاهش درد دندان می شود؟

برای بسیاری از افراد این سوال به وجود می آید که میخک چطور دندان درد را در مدت بسیار کوتاه از بین می برد؟ در جواب باید بگوییم که وجود ماده ای به نام اوژنول که یک مسکن موضعی است باعث این اتفاق می باشد.البته در داروخانه ها یک مایع خاص به نام دنتول به شما خواهند داد که دقیقا از همین گیاه به وجود آمده است و تنها شدتش کمتر است (با این حال باز هم باعث سوزش در لثه ها برای چند ثانیه خواهد شد که عادیست).

نحوه مصرف میخک برای دندان درد

مصرف میخک بسیار ساده بوده و تنها کافیست که مقداری از آن را برای چند دقیقه در دهان خود قرار دهید ت ابه طور کامل خیس شود و سپس دقیقا روی دندانی که می خواهید دردش برطرف شود فشارش دهید تا عصاره به طور کامل وارد ریشه شود.این کار را می توانید در طول روز چند بار انجام دهید (البته بهتر است در روزهای ابتدایی برای درمان و ترمیم به پزشک مراجعه کنید که شدت درد و پوسیدگی بیشتر نشود).

← همچنین بخوانید : بلیچینگ و سفیدی دندان در سریع ترین زمان

نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که عصاره میخک اگر به مقدار بسیار زیاد و در طول چند روز مصرف شود می تواند باعث بروز یک سری مشکلات برای لثه ها و دندان شود از جمله پوسیده شدن لایه بیرونی,ایجاد التهاب در نواحی حساس دندان و آسیب به اعصاب! به همین خاطر است که افراد باید سریعا برای درمان قطعی اقدام کنند.

دنتول چیست؟

زمانی که برای دندان به داروخانه مراجعه می کنید,در اغلب مواقع یک دنتول به شما می دهند که این ماده می تواند از مواد مختلفی تشکیل شده باشد که یکی از آنها میخک می باشد.فقط کافیست چند قطره از دنتول را روی دندان خود بریزید و برای 2 دقیقه صبر کنید تا تاثیرش را بگذارد.دقت داشته باشید که تندی به حدی است که شاید بخواهید دهانتان را بشویید (البته نباید این کار را کنید).

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خانه رزرو نوبتارتباط با ما
واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
تماس
پشتیبانی در پیام رسان ها