درمان اندو دندان

به طور کلی اندو به معنای ریشه دندان است که در این کار,پزشک متخصص ریشه را به طور کامل پر خواهد کرد و این کار نیاز مهارت و تجربه بسیار بالایی دارد و جزو موارد حساس علم دندان پزشکی به حساب می آید و از این رو پیشنهاد می کنیم برای قیمت بسیار پایین,به سراغ هر شخصی نروید که ممکن است مشکلات بیشتری برایتان به وجود بیاید.ما در این مقاله قصد داریم تا روش درمان اندو دندان (ریشه) را بررسی کنیم و ببینیم که اصلا چطور انجام می شود؟ پس تا آخرین لحظه همراهمان باشید!

متخصص اندو درمانی (ریشه) کیست؟

همانطور که از نام این شخص پیداست,کار متخصص اندو این است که مشکلات و بیماری های مرتبط با ریشه دندان را برطرف کند و از این رو نیاز به تجربه بسیار بالایی دارد و به قول گفتنی کار هر کسی نیست.یکی از مشکلاتی که ممکن است برای هر شخصی به ویژه ورزشکاران عزیز به وجود بیاید این است که دنادن آسیب جدی ببیند و از ریشه کنده شود,در این حالت متخصص اندو می تواند با توجه به شرایط بیمار,دندان را جابه جا کند یا اینکه دوباره در جای خود قرار دهد و این مورد کاملا بستگی به وضعیت دندان دارد.

کار اصلی متخصص اندو با ناحیه پالپ دندان است که در تصویر زیر مشاهده می کنید این منطقه جزو منطقه داخلی دندان به حساب می اید که معمولا پزشکان عمومی اطلاعات اندکی در این رابطه دارند و اغلب هم شما را برای بررسی بیشتر نزد یک پزشک متخصص می فرستند که مشکلی نیست.شاید برایتان جالب باشد بدانید کسی که تخصص در اندو دندان دارد,2 سال درس خوانده است تا به این درجه برسد (2 سال بیشتر)! ما در کلینیک لبخند پلاس می توانیم خدمات مرتبط با درمان ریشه دندان شما دوستان را با بهترین تعرفه و کیفیت انجام دهیم و می توانید همین حالا با شماره های داخل سایت تماس بگیرید و از مشاوره رایگان خود استفاده کنید.

پالپ دندان

قطعا تمام افراد در طول زندگی خود حداقل یکبار دچار دندان درد می شوند که این درد می تواند بسیار شدید یا در حد یک فشار عادی باشد که بعد از چند ساعت یا چند روز از بین می رود.گاهی مواقع پیش می آید که پزشک به ما می گوید آسیبه به عصب رسیده است و به قولی می بایست عصب کشی انجام شود.اما باید بدانید که باید درد دندان را جدی بگیرید که ممکن است همین آسیب به مرور زمان در بدن گسترش پیدا کند و باعث مشکلات بیشتری شود.برای مثال اگر دیدید که در هنگام خوردن غذای بسیار سرد یا گرم,دندان درد گرفتید یا اینکه غذای سفت باعث ایجاد فشار و درد زیادی به شما می شود,باید به فکر درمان باشید و چشم پوشی نکنید.

در ابتدا تمام دردهای دندان سطحی هستند و به راحتی و در مدت یک روز به طور کامل رفع خواهند شد,اما به مرور زمان که به پالپ و ریشه می رسد,درمان سخت شده و حتی گاهی مواقع نیاز به کشیدن دندان و ایمپلنت می باشد و به همین خاطر است که همیشه می گوییم نباید این کار را پشت گوش بیندازید.

چه مواردی باعث ایجاد درد در ریشه دندان می شوند؟

مشکل درد اندو دندان می تواند به دلایل بسیار زیادی باشد که پزشک متخصص بعد از معاینه و انجام کار به شما خواهد گفت,اما به طور کلی موارد زیر را می توانید در نظر داشته باشید که عبارتند از :

  • ترک برداشتن دندان از ناحیه داخلی به دلیل ایجاد فشار یا سردی – گرمی بیش از اندازه
  • ایجاد آبسه در اطراف دندان
  • داشتن پوسیدگی بیش از حد در اطراف دندان که به مرور زمان گسترش پیدا خواهد کرد
  • داشتن عفونت شدید در ریشه و عصب دندان ها که این مورد گاهی مواقع بی درد خواهد بود و فرد متوجه اش نمی شود

مراقبت های بعد از عصب کشی (اندو درمانی)

بعد از اینکه ریشه دندان به طور کامل توسط متخصص درمان شد,می بایست یک سری کارها را انجام دهید/ندهید که مبادا دوباره این مشکل برای دندان های مجاور به وجود بیاید و شما دوستان دچار مشکل شوید.این کارها بسیار ساده هستند و نیاز به هیچ هزینه خاصی هم ندارند :

  1. تا یک ساعت بهتر است مایعات به دندان مورد نظر برخورد نکند و تا 2 ساعت هم غذای سفت یا نیمه سفت نخورید
  2. اگر پزشک برای شما دارو یا مسکن خاصی تجویز کرده است,حتما باید سر زمان مشخص خورده شوند
  3. اگر پزشک زمان خاصی را برای روکش کردن دندان به شما داده است,بهتر است تا آن زمان از دندان عصب کشی شده استفاده نکنید

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خانه رزرو نوبتارتباط با ما
واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
تماس
پشتیبانی در پیام رسان ها